Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Różnorodne gatunki muzyki przyciągają różnorakich ludzi

Każdy z nas wie, iż istnieje bardzo wiele głównych gatunków muzycznych oraz równocześnie też mnóstwo ich odmian, jednak przeważnie dzieje się tak, że większość z nas posiada własny ukochany odłam oraz przeważnie uczepiamy się go tak zdecydowanie, że nawet nie pragniemy zwracać chwil na inne gatunki. A przecież mimo upływu lat i pojawiania się coraz to innych twórców pokazuje się, że blues jest ciągle niesamowicie popularny oraz choć z pewnością jego głos zmieniło się od tego pierwotnego, to mimo wszystko mnóstwo osób nadal słucha go z drżeniem serca.


popularni wykonawcy
Ciągle się zmienia
Trzeba wyjaśnić, że blues to przede wszystkim dźwięki gitary, jak i także harmonijka ustna. Jasne że te dźwięki się trochę przemieniają, coraz częściej są dopisywane części hip hopu albo rocka, mimo wszystko ten najważniejszy typ właściwie jest niezmienny. Należy zdać sobie sprawę, iż te utwory zazwyczaj są przygnębiające i melancholijne, mówią o kontaktach damsko-męskich, lecz również często odwołują się do obecnych sytuacji społecznych i politycznych.

Znanych jest wielu wykonawców
Oczywiście jak przeważnie to bywa są ludzie, którzy ukształtowali taki a nie inny kierunek takiemu gatunkowi. Zaczęło się od śpiewu Afroamerykanów z południa USA, później w latach 30. ważny stał się Pete Johnson, w latach 60. najmocniej rozpoznawany był Alexis Korner. W Polsce jednym z najdokładniej poznanych zespołów przedstawiających blues rock jest team Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, albo Grzegorz Kapołka.

muzyka, bank muzyka
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Festiwal pokazuje wyraźnie, że blues jest niesamowicie ważny
Jeżeli zastanawiamy się, lub ogólnie w Polsce taki gatunek jest słuchany, to z pewnością należy opowiedzieć o tym, że jest u nas w Katowicach tworzony festiwal Rawa Blues, na którym mogą się pokazać tak polscy, jak i zagraniczni wykonawcy. A to znaczy, że mimo tylu lat istnienia, blues nie tylko nie umiera, ale wręcz odwrotnie, pojawiają się coraz to nowi twórcy, którzy marzą aby przyłożyć się do jego nieśmiertelności, a o tym że im się to udaje ma możliwość świadczyć fakt, że jest coraz więcej miłośników tego gatunku.