Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Rock - najpopularniejsze grupy

Muzyka rockowa obecnie nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczeparęnaście lat temu. Niemal każdy miał styczność z muzyką rockową w radio lub telewizji. Rock w wielu przypadkach stanowi ścieżkę dźwiękową w wielu popularnych filmach. Rock to gatunek muzyczny odznaczający się brzmieniem, które buduje się najczęściej poprzez gitary akustyczne albo elektryczne.


Fundamentem rocka jest również sekcja rytmiczna składająca się z bębnów oraz gitary basowej. Wielokrotnie w muzyce rockowej wykorzystywane są także syntezatory klawiszowe. Rzecz jasna muzyka rockowa jest grupowana na bardzo dużo podgatunków. Rozróżnić w tym miejscu można między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Dzisiaj młodzi ludzie poza rockiem słuchają też odmiennych rodzajów muzyki. Jednakże dawniej muzyka rockowa utożsamiana była nie tylko z rytmiczną i żywą muzyką, lecz też z odmiennym strojem, wyglądem, stylem lub także sposobem bycia. Spora część zwolenników rocka wyrażało także postawy buntownicze.

gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Jednym z zespołów muzycznych, który zapisał się na kartach historii muzyki rockowej to Deep Purple. To ogromnie popularny zespół wywodzący się z Anglii, który swoją działalność rozpoczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do teraz grupa sprzedała ponad 100 milinów płyt na całym świecie, zapisując się tym samym w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Zespół Deep Purple ma w wielu krajach swych wiernych słuchaczy, którzy uwielbiają ich za doskonałe albumy oraz występy na żywo. Do największych hitów grupy można zaliczyć utwory takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem muzycznym, który jest także rozpoznawalny na całym świecie jest z pewnością Iron Maiden. Grupa, która również pochodzi z w Wielkiej Brytanii i od niemalże czterdziestu lat tworzy heavy metal. Każdy ich entuzjasta potwierdzi, że Iron Maiden to niezwykły zespół charakteryzujący się zarówno ciężkimi riffami jak i harmonijnymi solówkami gitarowymi, a także prawie operowym śpiewem.


Godny wymienienia może być fakt, że Iron Maiden w składzie posiada aż trzech muzyków grających na gitarach oraz perkusistę, basistę, który założył zespół, oraz stojącego na czele grupy wokalistę.

Zaciekawił Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu informacje zobaczysz również tu (http://www.patyczki-myjak.pl/oferta/patyczki-do-ryb-i-przekasek/).

Zespół ta do nadal wydaje nowe krążki i daje koncerty na całym globie pozyskując coraz to młodszych słuchaczy.