Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Rock - najpopularniejsze grupy

Muzyka rockowa obecnie nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczeparęnaście lat temu. Niemal każdy miał styczność z muzyką rockową w radio lub telewizji. Rock w wielu przypadkach stanowi ścieżkę dźwiękową w wielu popularnych filmach. Rock to gatunek muzyczny odznaczający się brzmieniem, które buduje się najczęściej poprzez gitary akustyczne albo elektryczne.


Fundamentem rocka jest również sekcja rytmiczna składająca się z bębnów oraz gitary basowej. Wielokrotnie w muzyce rockowej wykorzystywane są także syntezatory klawiszowe. Rzecz jasna muzyka rockowa jest grupowana na bardzo dużo podgatunków. Rozróżnić w tym miejscu można między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Dzisiaj młodzi ludzie poza rockiem słuchają też odmiennych rodzajów muzyki. Jednakże dawniej muzyka rockowa utożsamiana była nie tylko z rytmiczną i żywą muzyką, lecz też z odmiennym strojem, wyglądem, stylem lub także sposobem bycia. Spora część zwolenników rocka wyrażało także postawy buntownicze.

gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Jednym z zespołów muzycznych, który zapisał się na kartach historii muzyki rockowej to Deep Purple. To ogromnie popularny zespół wywodzący się z Anglii, który swoją działalność rozpoczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do teraz grupa sprzedała ponad 100 milinów płyt na całym świecie, zapisując się tym samym w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Zespół Deep Purple ma w wielu krajach swych wiernych słuchaczy, którzy uwielbiają ich za doskonałe albumy oraz występy na żywo. Do największych hitów grupy można zaliczyć utwory takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem muzycznym, który jest także rozpoznawalny na całym świecie jest z pewnością Iron Maiden. Grupa, która również pochodzi z w Wielkiej Brytanii i od niemalże czterdziestu lat tworzy heavy metal. Każdy ich entuzjasta potwierdzi, że Iron Maiden to niezwykły zespół charakteryzujący się zarówno ciężkimi riffami jak i harmonijnymi solówkami gitarowymi, a także prawie operowym śpiewem.


Godny wymienienia może być fakt, że Iron Maiden w składzie posiada aż trzech muzyków grających na gitarach oraz perkusistę, basistę, który założył zespół, oraz stojącego na czele grupy wokalistę. Zespół ta do nadal wydaje nowe krążki i daje koncerty na całym globie pozyskując coraz to młodszych słuchaczy.