Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Rodzima scena rozrywki i kultury czyli krótki przegląd popularnych artystów z kilku nurtów.

Polska rozrywka bez przerwy ma dużo do zaproponowania, zarówno wielbicielom porządnej muzyki, jak również wesołego kabaretu. Wśród artystów bez przerwy dużym sentymentem cieszy się zespół Ich Troje.
Historia tego zespołu rozpoczęła się blisko dwie dekady temu, przez ten czas dwa razy dostąpił zaszczytu reprezentacji naszego kraju na festiwalu eurowizji, i wypuścił kilkanaście znanych na całą Polskę hitów. Przez cały ten okres czasu w zespole śpiewało parę wokalistek, a jedną z najbardziej znanych płyt jest ich troje po piąte a niech gadają cd, jaka została wydana w roku 2002. Za to pośród wielbicieli rapu od długiego czasu dużym zainteresowaniem się cieszy Kaen. W czasie swej kariery artystycznej współpracował on z najlepszymi muzykami grającymi tę muzykę, a jego charakterystyczną cechą jest czarna maska, zakładana w czasie koncertów. Kaen posiada na swoim koncie kilka ciekawych płyt, z których najbardziej popularną się stała kaen od kołyski aż po grób (zobacz również tablice granitowe) cd. Wydana w 2012 roku uzyskała status złotej płyty, co jak na tę kategorię muzyki jest doskonałym wynikiem.

Bardzo interesująco przedstawia się także nasza domowa scena kabaretowa. Od wielu lat istnieją na niej kabarety, przy skeczach których zaśmiewają się i starsi i młodzi. Ponad czternastoletnią karierę ma za sobą Kabaret Moralnego Niepokoju, jest on jedną z bardziej znanych formacji kabaretowych w naszym kraju. Przez te lata działania powstało mnóstwo śmiesznych żartów, cały czas bardzo dużą popularnością cieszą się kabaret moralnego niepokoju tygodniki dvd. Tak samo często oglądany stał się również kabaret Ani Mru Mru, który założono w roku 2000.
Ten kabaret zdobył podczas całego okresu twórczości mnóstwo nagród i wyróżnień, a na jego występy często nie można kupić biletów. Kompletna twórczość tych bardzo zdolnych, bawiących do łez artystów jest na kabaret ani mru mru dvd, tak więc jeżeli ktoś zechce zapoznać się z jego skeczami albo powspominać sobie najbardziej śmieszne sceny, to zakup ich płyty to będzie świetny pomysł.