Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Rola dźwięków w życiu człowieka

Sztuka, jakiej tworzywem jest dźwięk towarzyszy ludzkości w różnych gatunkach od wieków. Trudno w sposób bezsporny określić chociaż w przybliżeniu datę zaistnienia muzyki. Wiemy jednak, że już monotonne śpiewy ludzi zamieszkujących jaskinie były początkową próbą jej stworzenia. Neandertalczyk zapewne śpiewał by przydać sobie otuchy i polepszyć samopoczucie. W erze Starożytności miał miejsce rozwój muzyki. Powstały przede wszystkim liczne instrumenty strunowe (np. lira, harfa) oraz dęte drewniane (np. fujarki). Nie brak było także tych najoryginalniejszych jak choćby muszli.
koncert gitarowy
Author: Gialla Farfalla
Source: http://www.flickr.com
Okres Średniowiecza kojarzy się nam ze stagnacją, aczkolwiek panowała w tamtym czasie muzyka kościelna. Tymczasem w Odrodzeniu, nastąpił dalszy rozwój muzyki, zarówno wokalnej, świeckiej i religijnej. Był to również czas powstania polifonii. We Włoszech w epoce Baroku powstała nowa odmiana dramatu śpiewanego, mianowicie opera. Romantyzm oraz Oświecenie zapoczątkowały gwałtowny rozwój muzyki poważnej. Koniec dziewiętnastego wieku to także gwałtowny rozwój baletu. Dwudziestolecie międzywojenne przyniosło bardzo dużo zmian. I w muzyce dużo się zmieniło. Można mówić, że muzyka klasyczna trochę się znużyła. Poczęto z nią eksperymentować. Skutkiem tego było powstanie nowego typu muzyki - był to jazz. Tradycyjnym instrumentem jazzu została trąbka. Zaistniały również inne rodzaje muzyki: pop, hip-hop, techno, rock, metal, heavy metal, blues, disco-polo itp..

Kliknij ten link! To bez wątpliwości ta propozycja, znajdziesz tam wiele przydatnych informacji! Zobaczysz, z pewnością się nie zawiedziesz.

Przy okazji zobacz na instrumenty - warto to wiedzieć.

Jednymi z najbardziej popularnych muzyków światowej renomy są: Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig Van Beethoven, Jan Sebastian Bach, Piotr Czajkowski, Fryderyk Chopin, Johann Strauss.Dziś z różnorodnego rodzaju muzyką mamy do czynienia, prawie na każdym kroczku. Wdziera się do naszej świadomości przez stacje telewizyjne a także radiowe. Wszyscy wiemy, że muzyka oddziałuje na nas w sposób uspokajający. Odrywa nas od huku dzisiejszego świata. Choć muzyka jest tak szeroko popularna na świecie to odgrywa ona indywidualną funkcję w życiu każdego człowieka. Przeróżne preferencje muzyczne posiadają indywidualni ludzie. Funkcją muzyki może być doprowadzenie nas do relaksu jak też od czasu do czasu wyzwolenie w człowieku zwiększonej werwy bądź też przekazanie danej treści zawierającej się w utworze muzycznym. Tutaj mały bonus dla prawdziwych wielbicieli muzyki: