Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Scrapbooking czyli przyozdabianie fotografii w artystyczny sposób

Zdjęcia są niezwykłym upamiętnieniem naszych przeżyć. A jeszczeuroczo zaaranżowane zdjęcia, koją nasze zmysły. Techniką, dzięki której nasze albumy będą przypominały małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Dzięki tej metodzie, patrząc na kartę wakacyjnym zdjęciem dostrzeżemy nie jedynie zdjęcie, ale ususzony kwiat, który dostaliśmy od ukochanego, miłosny liścik, otrzymany owego pamiętnego spotkania... Gdyż formą przekazu jest w tym przypadku nie tylko słowo, ale także obraz.

Scrapbooking
Author: Kate Coleman
Source: http://www.flickr.com
Chwytanie chwil w papierową oprawę ma ponad dwustuletnią tradycję. To w Ameryce, przed laty, zaczęto nadawać wspomnieniom tę wyszukaną formę - fotografie wklejone do albumów dekorowano suszoną lawendą i rumiankiem, przyprawiano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na zdjęciu ilustrowano odręczną notatką lub - sprawdź tu - fragmentem gazety i... gotowe. Przeglądanie albumów przenosiło nas więc w emocjonującą podróż wspomnień i aromatów.

Scrapbooking
Author: Kate Coleman
Source: http://www.flickr.com
Wielkim plusem scrapbookingu jest to, iż jesteśmy w stanie sami aranżować nasze albumy, nie wydając przy tym ani złotówki. Czasopisma, niewielkie przedmioty, które można swobodnie wyeksponować w albumie, resztki materiałów, innymi słowy wszystko to co wiąże się z naszą przeszłością – nie musimy na nie wydawać pieniędzy. Z pewnością jeśli poszukujemy bardziej oryginalnych, wyszukanych akcesoriów możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak bogata, iż można stracić poczucie czasu przeglądając imponującą ilość oryginalnych dodatków, to znaczy zabawnych papierów, pieczątek czy dziurkaczy.

Scrapbooking (zobacz tutaj) to nie tylko aranżacja zdjęć, to także technika dekorowania - nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, za pomocą scrapbookingu możemy także stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów a także ozdoby na wiele okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż własnoręcznie zrobiony album ze zdjęciami?
Chwytanie zdarzeń przy pomocy na pozór niepotrzebnych przedmiotów, z uwiecznioną na fotografii chwilą, może stać się naszą pasją, umożliwiającą łączenie zachowanych wspomnień z naszymi zdolnościami manualnymi.