Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Serial a wielka kinematografia

Jest parę dobrych filmów, które oglądamy z nieskrywanym zachwytem, coraz częściej są to seriale, których niezliczona liczba pojawia się na ekranach. Niektóre z nich to rzeczywiście dobra treść.
Najczęściej zaś te najlepsze długometrażowe produkcje i seriale biorą sporo z gatunkowych zastosowań, to oznacza, że coś co jest dobre w kryminale i działa sprawdzi się również w serialu, coś co zadziałało na korzyść formy którą jest potocznie zwany „wyciskacz łez” sprawdzi się idealnie w krótszej formie.

Dzieci oglądające telewizję
Author: Ryan Dickey
Source: http://www.flickr.com
W ten sposób można wyróżnić parę gatunków filmowych, które dobrze sprawdzają się za każdym razem. Z pewnością dobrym przepisem na sukces jest serial kryminalny. Co by tu dużo nie mówić, intryga, nierozwiązane zagadki, bohater tropiący kolejną tajemniczą historię…

Kryminały mają to jeszcze do siebie, iż znakomicie stopniują napięcie, co udaje się idealnie powielić w krótszej formie. Przykładowo, bohater odkrywa coś dziwnego, jest bliski rozwiązania sprawy i w tym momencie klaps! ”Ciąg dalszy nastąpi” . Jednak w następnym odcinku nic się nie rozwiązuje, gdyż sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana aniżeli sądziliśmy. I tak w kółko. Mimo, iż o tym wiemy za każdym razem,
Reżyser podczas pracy
Author: Hayden Irwin
Source: http://www.flickr.com
doskonale się bawimy.

Z pewnością sprawdza się serial melodramat, ale raczej nie jako całość, lecz poszczególne odcinki, w którychznajdują się te elementy. Każdy człowiek jest w mniejszym lub większym stopniu podatny na dramatyczne, miłosne tragedie, mimo tego, iż wielu (szczególnie mężczyzn) się do tego nie przyznaje, a przecież wielu z nas ma takie przeżycia, a jeśli nie, to zaszyfrowane w genach pewne melodramatyczne tęsknoty, w które idealnie trafiają, jak w czułe punkty, twórcy seriali. Więcej info o kryminałach i melodramatach znajdziesz tutaj: serial typu melodramat.Serial obyczajowy – to nie powinno dziwić. Właściwie każdy serial kabaret z serialu ranczo i większość znanych i poważanych filmów, to dzieła obyczajowe. Nie zapominajmy też o serialach musicalach, choć brzmi to absurdalnie, to czy wyobrazić sobie można serial bez muzyki, bez elementów muzycznych. Chyba nie. Może nie jest musical w czystej postaci, ale na pewnoposiada niezastąpione części składowe dobrej rozrywki. Więcej informacji o serialach obyczajowych i musicalach odszukasz tutaj: seriale typu musical.

Te propozycje gatunkowe to z pewnością nie koniec tematu. Znajdzie się przecież jeszcze szereg interesujących propozycji, przykładowo, komedie czy thrillery.