Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Sieć internetowa – jak nas kształtuje, co ma do zaoferowania, w jaki sposób nas zaskakuje?

Prawdopodobnie nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez sieci internetowej. To w nim skupia się spora część życia prywatnego oraz zawodowego każdego z nas.
Internet to skarbnica informacji, mamy możliwość wyszukania w nim wszystkiego, co jest nam niezbędne. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Nie ma wątpliwości, że Internet kształtuje określone, specyficzne zachowania kulturowe. Kiedyś pisało się listy tradycyjne. Na odpowiedź od adresata trzeba było czekać przez wiele tygodni, a czasem przez wiele miesięcy (zachowania kulturowe). Obecnie wystarczy zalogować się na Facebooku czy Instagrama i w oka mgnieniu mamy możliwość skontaktowania się z kim tylko mamy ochotę. Szukamy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej zagrać w gumę czy urządzić spotkanie przy trzepaku.
ludzie
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Efekt jest taki, że zdecydowanie rzadziej spotykamy się w realu. Często nie mamy nawet na to czasu. Pęd życia jest coraz większy (czytaj, co to jest mem). Śpieszymy się z domu do pracy, pracę przynosimy do domu. Prościej jest więc w kilka minut napisać maila niż planować spotkanie w kawiarni, które z pewnością zabierze nam minimum godzinę z napiętego grafiku.

Czy niezbędne będzie Ci istotne omówienie (http://operakameralna.pl/) tego zagadnienia z różnymi szczegółami? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - znajdziesz je w podanym linku.

Social media odgrywają znaczną rolę w obecnej rzeczywistości i one także wpływają na nowe zachowania kulturowe. Rzadziej do siebie telefonujemy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas upomina się o lajki. Emocje wyrażamy za pomocą emotikonów. Posiadamy wielu znajomych, choć z przytłaczającą większością nie utrzymujemy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich nie bylibyśmy w stanie rozpoznać. Następnym, swego rodzaju, wyznacznikiem przestrzeni w Internecie są memy. Co to jest mem? Trudno go określić, choć wielu użytkowników sieci na pewno się z nim co najmniej raz zetknęła (poznaj bliżej portal AlterWEB). Można powiedzieć, że to krótka, zwięzła informacja, która wcale nie musi być wyrażona w postaci słów, może przybrać postać obrazka. Może być ironiczna, zabawna, istotne, by przyciągała uwagę i robiła furorę w sieci. Sieć internetowa ma wiele zalet. Możemy w nim w krótkim czasie i sprawnie odnaleźć informacje na każdy temat. Z Internetu mamy możliwość ściągnięcia darmowej książki, dostępne są też darmowe systemy operacyjne.