Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Sieć internetowa – jak nas kształtuje, co ma do zaoferowania, w jaki sposób nas zaskakuje?

Prawdopodobnie nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez sieci internetowej. To w nim skupia się spora część życia prywatnego oraz zawodowego każdego z nas.
Internet to skarbnica informacji, mamy możliwość wyszukania w nim wszystkiego, co jest nam niezbędne. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne.

Miej na uwadze, że jesteśmy w serwisie (https://flowshop.org/collections/susz-cbd). Czekamy na Ciebie z nowymi artykułami, które są niebywale interesujące. Sądzimy, że zachęcimy Cię do wejścia w podany link.

Nie ma wątpliwości, że Internet kształtuje określone, specyficzne zachowania kulturowe. Kiedyś pisało się listy tradycyjne. Na odpowiedź od adresata trzeba było czekać przez wiele tygodni, a czasem przez wiele miesięcy (zachowania kulturowe). Obecnie wystarczy zalogować się na Facebooku czy Instagrama i w oka mgnieniu mamy możliwość skontaktowania się z kim tylko mamy ochotę. Szukamy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej zagrać w gumę czy urządzić spotkanie przy trzepaku.
ludzie
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Efekt jest taki, że zdecydowanie rzadziej spotykamy się w realu. Często nie mamy nawet na to czasu. Pęd życia jest coraz większy (czytaj, co to jest mem). Śpieszymy się z domu do pracy, pracę przynosimy do domu. Prościej jest więc w kilka minut napisać maila niż planować spotkanie w kawiarni, które z pewnością zabierze nam minimum godzinę z napiętego grafiku.
Social media odgrywają znaczną rolę w obecnej rzeczywistości i one także wpływają na nowe zachowania kulturowe. Rzadziej do siebie telefonujemy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas upomina się o lajki. Emocje wyrażamy za pomocą emotikonów. Posiadamy wielu znajomych, choć z przytłaczającą większością nie utrzymujemy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich nie bylibyśmy w stanie rozpoznać. Następnym, swego rodzaju, wyznacznikiem przestrzeni w Internecie są memy. Co to jest mem? Trudno go określić, choć wielu użytkowników sieci na pewno się z nim co najmniej raz zetknęła (poznaj bliżej portal AlterWEB). Można powiedzieć, że to krótka, zwięzła informacja, która wcale nie musi być wyrażona w postaci słów, może przybrać postać obrazka. Może być ironiczna, zabawna, istotne, by przyciągała uwagę i robiła furorę w sieci. Sieć internetowa ma wiele zalet. Możemy w nim w krótkim czasie i sprawnie odnaleźć informacje na każdy temat. Z Internetu mamy możliwość ściągnięcia darmowej książki, dostępne są też darmowe systemy operacyjne.