Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Skąd bierze się fenomen gier online?

W światku gier online coraz więcej graczy przenosi się do świata online. Dają one graczom dwa sposoby wejścia w wirtualny świat - przez serwis z grą lub też po zainstalowaniu gry na swoim dysku. Drugi z wariantów gwarantuje graczom więcej wyborów, gierkowych „fajerwerków”, a tym samym ulubionej przygody z grą.

Odzew jakim cieszą się gry na przeglądarkę to przede wszystkim zasługa dostępności i darmowości. By móc w nie zagrać niepotrzebne są pieniądze ani żadne licencje, wystarczy że zarejestrujemy się na stronie i gotowe. Pozostaje jedynie „wejście” w wirtualny świat, przemierzanie kolejnych poziomów czy zdobywanie umiejętności. To zależy wyłącznie od czasu, który włożymy w wirtualną przygodę.

Gry przeglądarkowe
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Atrakcyjność gier na przeglądarkę wynika też z faktu, że na portalach mogą grać ze sobą zarówno koledzy jak i gracze z całego świata. Nie można narzekać na nudę i brak konkurenta - gdy ktoś ze znajomych nie może, zapewne znajdziemy za chwilę osobę, która chętnie rozegra z nami partyjkę lub pojedynek, a którą zidentyfikujemy po nicku. Sam nick to nic innego nazwa gracza, często odsyłająca do kluczowych statystyk w światku danej gry (kiddie ride manufacturers) - polecana strona.Dzięki podglądaniu konkurenta szybko sprawdzimy na jakim jest on poziomie. W kontekście gier nastawionych na walkę pozwoli to unikać nierównego pojedynku, eliminacji, a tym samym konieczności budowania od nowa. Takiego scenariusza wszyscy gracze online obawiają się szczególnie. Tak więc klikając w ikonkę obok nazwy gracza możemy podejrzeć statystyki rywala, jego doświadczenie, czy najważniejsze w walce parametry siły ognia.
Wskaźniki graczy online niełatwo sprecyzować w dość ogólny sposób bez wchodzenia w konkretne gry - w „sportowych” najważniejsze są rankingi i passy, kiedy chodzi o gry strategiczno-ekonomicznych mamy na uwadze więcej wytycznych, które wpływają na „siłę” naszej jednostki na wirtualnej mapie.

W batalistyce online już na samym początku poznajemy zasady walki zgodnej z zasadami i regulaminami gry. Im szybciej dozbroimy się, zmodyfikujemy parametry ognia, tym większe okażą się nasze szanse na wygranie z równym i lepiej dozbrojonym kontr-graczem. Jest to bowiem najważniejsza karta przetargowa na drodze do stania się potentatem w świecie wirtualnej batalistyki.