Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Spływy kajakowe - oryginalny pomysł na spędzenie swojego wolnego czasu

Jeżeli na myśl o spędzeniu urlopu na leniuchowaniu na piasku ziewasz z nudów pomyśl nad wykorzystaniem lata na aktywny relaks. Możesz pomyśleć o wędrówce po górach, na przykład przez kilka tygodni, między schroniskami, zdobywając kolejne szczyty. Możesz przejechać cały kraj na rowerze albo na stopa. Można też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla aktywnych, jakim mogą być spływy kajakowe.
Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Author: Jura Park Bałtów
Source: http://www.juraparkbaltow.pl
Spływy kajakowe z organizowane są w Polsce zwykle na Mazurach. To tam właśnie jest wiele interesujących rzek. Często pływanie tamtędy wiąże się z dodatkowymi atrakcjami, jak przykładowo transportowanie kajaków przez wielkie pnie drzew, które wpadły do koryta rzeki, przepływanie przez wąziutkie dopływy czy spanie pod namiotem w sercu lasu. Kajaki wymagają świetnej kondycji fizycznej. Jeśli nurt jest szybki i rzeka wzburzona, kierowanie kajakiem jest trudne, a nie możemy zwyczajnie odłożyć wiosła i liczyć na to, że jakoś to będzie. Nie wybierajmy się na spływ, jeśli nie chcemy włożyć w to dużej ilości wysiłku fizycznego.Warto na takie wakacje pojechać dużą grupą dobrych znajomych. Powinniśmy rozejrzeć się za ludźmi, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wtedy po prostu przyjeżdżamy na miejsce, zabieramy sprzęt, kapoki ratunkowe i plan i nie musimy się przejmować takimi kwestiami jak choćby wypożyczanie kajaków. Naturalnie powinniśmy zadbać o to aby wziąć ze sobą namioty, śpiwory i jedzenie (pizza Wrocław delco shell) - wszystko doskonale chronione przed wodą. Powinniśmy wziąć pod uwagę, że zaliczymy wywrotkę i trzeba będzie ratować ekwipunek. Jeśli zabezpieczymy go uważnie będziemy mieli pewność, że nasz wakacyjny dom nie będzie wyglądał jak mokra ścierka.

Spływy kajakowe to fantastyczny sposób na wakacyjny wypoczynek. Oczywiście to aktywność która wymaga siły, wytrzymałości i bardzo dużo zdrowego rozsądku i trzeźwego myślenia. Rzeki są zdradliwe i niebezpieczne, zwykle wystarczy jeden nieprzemyślany ruch i wypadek gotowy. Przemyślmy zatem na spokojnie, czy jesteśmy chętni by mocno się zmęczyć, ubrudzić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i dodatkowo czerpać z tego radość. Piękne widoki, ciche zakątki i poczucie przygody rekompensują niedogodności. Kajaki to świetny sposób na lato! Zatem udaj się nad wodę i wybierz wypożyczanie kajaków.