Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Sztuka art deco w naszym kraju - główna część czasów modernizmu

Styl art deco swój rozkwit osiągnął w pierwszej połowie dwudziestego stulecia i był odpowiedzią na brak obowiązku rozumnego kształtowania przestrzeni zauważalny w modnych w poprzednich latach innych kierunkach tworzenia. Styl ten charakteryzuje się w głównej mierze zachowaniem symetrii i czerpaniem z idealnych kształtów geometrycznych, aczkolwiek nie zawsze.

obraz art deco
Author: Randen Pederson
Source: http://www.flickr.com
Dużą wagę przykładano do korzystania ze dzieł klasycznych, narodowych czy ludowych. Był to nurt modernistyczny, który łączy w sobie wzmocnienie dążeń nowatorskich z inspirowaniem się dorobkiem historycznym. Styl ten, mimo iż możliwy do zauważenia niemalże w każdym z odłamów sztuki, najmocniej widoczny był w przypadku wzornictwa przedmiotów codziennego użytku. Mimo to często w współczesnych prezentacjach sztuki modernistycznej możemy zobaczyć obrazy art deco, na które popyt rośnie w ciągu ostatnich lat - porównaj: polskie art deco.Przypuszczalnie znaczenie ma w tym wypadku fakt większej ostatnio powszechności sztuki w trakcie planowania wyglądu wnętrz i z tym związanej obligatoryjności nieskomplikowanego jej interpretowania przez członków każdej grupy społecznej. W malarstwie nurt art deco zwraca uwagę właśnie na jasność przekazu, symetrię, geometryczność i relatywnie nasycone kolory. Wymieniliśmy tu przecież idealnie takie cechy, jakie ludzki umysł pozytywnie odbiera.
Tworzenie w tym nurcie nie była obca również polskim malarzom (przeczytaj).

Dochodzisz do przekonania, że warto by było poszerzyć swoją wiedzę na wyjaśniany tutaj problem? Wejdź zatem na ten link i przeczytaj więcej w opracowaniu (http://produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/).

Polskie art deco to w głównej mierze szkoła krakowska, np. "Warsztaty Krakowskie". Było to zrzeszenie artystów, które inspirowało się klasyczną sztuką ludową mając plany przekształcenia go do nurtu patriotycznego. Niezaprzeczalnie udało się mu stworzyć styl tradycyjny i nowoczesny zarazem.