Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Sztuka prania - sugestie

Należyte czyszczenie garderoby, mimo że wpisuje się w naszą codzienną rutynę, jest nie lada kunsztem. Ze względu na powtarzalną istotę owej czynności, czasem zapominamy o ważkich detalach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym z etapów, poczynając od segregowania, a skończywszy na prawidłowej konserwacji pralki. Poniżej porady, jakich stosowanie pozwoli opanować umiejętność czyszczenia tkanin do perfekcji.
pranie
Author: Denis Postle
Source: http://www.flickr.com
Podczas sortowania prania zwracaj uwagę nie jedynie na kolory, ale także na typ tkanin.

Czy nasz post zdaje się być ciekawy? Pragniesz poznać dużo treści na ten temat? Więc idź tutaj (http://ratynscystomatologia.pl/) i czytaj następny wątek.

Kolory powinny być podzielone na jasne a także czarne, ponieważ nawet przy praniu w małych temperaturach niektóre barwniki mogą farbować. Drugim wyznacznikiem w trakcie sortowania będzie rodzaj tkaniny - rozdzielamy pranie w zależności od rodzaju nici na naturalne jak też syntetyczne, bowiem zalecenie tyczące się ich prania są różne. Dobrym wyjściem będzie kosz z kilkoma komorami na pranie, upraszczającymi sortowanie - kliknij tutaj.Zawsze stosujmy się do zaleceń producenta ukrytych w symbolach na metce wszytej w odzieży. Kiedy jakieś odzienie nie posiada metki, obejdźmy się z nim niezwykle łagodnie. Ażeby ochronić odzież przed uszkodzeniami w trakcie prania, zawsze zasuwajmy suwaki, starajmy się związywać sznurki i nie przepełniajmy bębna. Odzież wyjątkowo narażoną na uszkodzenia w trakcie prania można wkładać do woreczków na pranie. Zwracajmy uwagę
pranie
Author: erizof
Source: http://www.flickr.com
także na stan naszych odzień przed włożeniemich do bębna. Pranie konfekcji z poluzowanymi guzikami, biustonoszów w złym stanie lub okryć z rozdarciami, może zaszkodzić nie wyłącznie naszej pralce, ale także ciuchom.


Odpowiednie posortowanie odzieży, to pierwszy krok w sztuce doskonałego prania. Późniejszy to stosowne załadowanie bębna. Miejmy na uwadze, że nie wolno do pełna wypełniać pralki. Pozostawienie wolnej przestrzeni, by stroje mogły się swobodnie obracać w bębnie, jest niezbędne do pozyskania dobrych efektów prania. W zależności od rodzaju tkaniny powinniśmy pozostawić w bębnie właściwą ilość wolnej przestrzeni. Tkaniny bawełniane potrzebują najmniej wolnej przestrzeni - starczy jak będzie ona odpowiadać wielkości dłoni włożonej nad pranie - idź na stronę. Tymczasem materiały sztuczne winny zajmować nie więcej niż 40-60procent pralki.