Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Triathlon: jak się przygotować?

Biegasz dość regularnie? Poza tym potrafisz dobrze pływać i lubisz jazdę na rowerze? A zatem dlaczego nie spróbować swoich sił w triathlonie? Sprawdź jak się odpowiednio przygotować, by być w idealnej formie, osiągnąć zaplanowany cel i nie zrobić sobie krzywdy.

Jazda na rowerze
Author: Lenny
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że istnieje kilka form triathlonu wśród, których wyróżnić możemy długodystansowe i krótkodystansowe. Postaw na takie, które najbardziej odpowiada Twojemu poziomowi i czasowi jaki pozostał do triathlonu. Od czego zatem rozpocząć przygotowanie do triathlonu? Ważne jest, aby postawić sobie realny cel. Od niego zależy jak będzie wyglądał Twój program treningowy. W dodatku określenie celu ma efekt motywacyjny. Odliczaj dni do zawodów, zapisując w dzienniku przygotowań wszystko, co robisz.

Poszukując wartych obejrzenia materiałów, kliknij na ten odsyłacz. Naprawdę zalecam tę witrynę (https://ocelio.pl/pl/c/Ryz-Bezglutenowy/67), gdyż ona z pewnością także zwabi Twój wzrok.

W ten sposób będziesz mógł zobaczyć swoje postępy i będziesz świadom ile pracy jeszcze przed Tobą. Planowanie jest podstawą sukcesu w każdej sferze życia, w sporcie również!

Przygotowanie do triathlonu to nie tylko poznanie swoim możliwości, a także ograniczeń. Początkowa praca, którą musisz włożyć w przygotowania polega na wyeliminowaniu lub przynajmniej zminimalizowaniu elementów, które mogłyby zniweczyć plan osiągnięcia konkretnego celu. A więc jakie masz słabości? Zrób rachunek sumienia! Lista potencjalnych przeszkód wiąże się ze sferami takimi jak: sposób życia, odżywianie, podatność kontuzje oraz taktyka. Przygotowanie do triathlonu najlepiej zacząć rok przed zawodami. Ten okres należy podzielić na różne etapy przygotowań. W pierwszej kolejności należy skupić się na wzmocnieniu kondycji i stopniowym zwiększaniu intensywności treningu.


Pływanie
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Twoim następnym celem powinno być pogłębianie efektów treningu a podczas ostatnich dni przed triathlonem będziesz częściowo zmniejszać intensywność treningów - wskazane jest biegania, jazda na rowerze i basen, ale po prostu na nieco mniejszych dystansach i z mniejszym wysiłkiem, by dać ciału szansę na odpoczynek.

Plan przygotowań do triathlonu musi wiązać się ze zwiększeniem szybkości, wytrzymałości siłowej i wytrzymałości beztlenowej. Istotne, by naprzemiennie i systematycznie uprawiać trzy dyscypliny, poza tym urozmaicać treningi, planować sobie jeden dzień odpoczynku w tygodniu a na weekend warto zaplanować bardziej wymagający trening. Dzięki dobremu rozplanowaniu przygotowań przekonasz się, że triathlon to nie tylko wyzwanie, ale także doskonała zabawa, w której możesz brać udział przez wiele lat. A więc widzimy się na mecie!