Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Triathlon sport dla wytrzymałych

Dzisiaj mniema się, że człowiek sukcesu ma obowiązek ćwiczyć jakiś sport. Ma to być sposób na wykazanie że panujemy nad sytuacją w wszystkich możliwych sferach życia. Naturalnie nie jest to jedyne wytłumaczenie takiej aktywności. Sport jest sprawą przyjemną, nastręcza wysiłku, ale w zamian dostajemy po pewnym okresie lepszy nastrój.

Bieganie
Author: ASICS
Source: ASICS
Dla większości sportsmenów hobbystów znaczące jest współzawodnictwo. Jest to w pewien sposób obraz współczesności. Konkurencja zdaje się fundamentalną cechą współczesności, trenujemy się jej zasadniczo w zasadzie od przedszkola mniej bądź bardziej świadomie.

Nie dziwi więc fakt, iż nader atrakcyjne są sporty w których ma znaczenie indywidualne współzawodnictwo, takie jak jogging, kolarstwo tudzież pływanie. Szczególnie te pierwsze 2 sporty zdobywają u nas nadzwyczajną renomę.

Jeżeli po przeczytaniu takiego tekstu masz zamiar jeszcze bardziej precyzyjnie przeanalizować ten temat, zalecam tą treść, gdyż ona jest tak samo emocjonująca.

Aranżowane są nawet masowe imprezy. W kultywowaniu sportu istotna jest różnorodność ćwiczeń tak, żeby wymagający cierpliwości trening nie był zbyt ciężki.

Dlatego nawet jeśli zdecydujemy się na konkretną dyscyplinę powinno się czasami zmienić ćwiczoną dyscyplinę. Jeśli tak uczynimy prawdopodobnie własny trening stanie się atrakcyjny. Ci z nas którzy zasmakują w takiej zmienności oraz do tego są ludźmi o nadzwyczaj dobrej formie mogą spróbować Triathlon-u - jest to dziedzina sportu stosunkowo młoda, stworzona w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku w Stanach zjednoczonych. Ten nowatorski typ sportu uzyskał od tego czasu ogromną renomę, pomimo że triathlon trening jest nader wymagający. Obejmuje bowiem różne dziedziny toteż wymaga od sportsmena wszechstronności.


Bieganie
Author: Peter Mooney
Source: http://www.flickr.com
Także odległości postulowane w uprawianiu owego sportu są dość wymagające; przepłynąć wypada w odmianie olimpijskiej półtorej kilometra, następnie przejechać na bicyklu 40 kilometrów a następnie przebiec jeszcze 10 km - łącznie odległość jaką pokonuje sportowiec to 51 km oraz 500 m! Jednym słowem odległość dla siłaczy.

Skutkiem tego trening do triathlonu musi być naprawdę dobrze zaplanowany i powinien być rozciągnięty na 365 dni. W programie treningów niezbędne jest przewidzenie stosownych odpoczynków tak, żeby sportsmen nie zrobił sobie krzywdy. Pauza niemniej jednak nie może znaczyć lenistwa - wszystko winno mieć własny czas. Wytrwałość jest zasadnicza jeżeli chodzi o każdy rodzaj sportu.