Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Trochę szerzej o muzyce rockowej

W 1983 roku czterech młodzieńców z Kalifornii postanowiło uformować zespół. Ich ideą było połączenie popularnego wtedy punku, narkotycznej psychodelii i dynamicznego funku. Zrażeni przemocą i mizoginią ówczesnej sceny koncertowej podjęli decyzję pracować nad rozwinięciem swojego środowiska muzycznego. Propagowaliby pacyfizm oraz dobrą imprezę. Naczelną motywacją było zwiększenie liczby młodych niewiast pośród publiczności. Swój skład nazwali Red Hot Chili Peppers i dzisiaj stanowią jeden z najlepiej wyróżniających się grup rockowych na świecie. Posiadają rzeszę miłośników na całej planecie, i bilety na ich koncerty wielokrotnie sprzedawane są na wiele tygodni przed wydarzeniem.
gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Historia składu nie była jednak usłana różami od zarania.

Po znacznie więcej szczegółów serdecznie zapraszam na (https://www.bscav.eu/) tęstronę internetową. Nie czekaj - polepsz wiedzę na temat opracowany w tekście.

Pomimo triumfu, jakim była produkcja jednego z początkowych krążków przez giganta funku - Georga Clintona. Ich pierwsze albumy nie przyciągnęły dużo uwagi publiczności. Pomimo wyobraźni a także dobrego poziomu gry na instrumentach przede wszystkim w partii basu zespół z trudem odnajdował fanów. Na dodatek członkowie składu coraz częściej sięgali po różnorodnego rodzaju używki. Doprowadziło to do nieszczęśliwej śmierci gitarzysty grupy, jednego z jego założycieli. Młody mężczyzna został znaleziony martwy razem z przyrządami potrzebnymi do brania heroiny. Nie sprowokowało to jednakże rozpadu zespołu - przeciwnie, wzmocniło przyjaźń jak i również nadało wagi motywacji do tworzenia utworów. Wkrótce potem zespół miał stać się gwiazdą na miarę the Beatles . Hity, które nagrali w latach dziewięćdziesiątych do dziś nie opuszczają playlist ulubionych piosenek mnóstwa nastolatków. Funkowe linie slap bassu, rapowanie wokalisty, szesnastkowe rytmy grane na hi-hacie oraz gorące solówki na gitarze elektrycznej to znak rozpoznawczy chłopców z Los Angeles.Guns n Roses
Source: http://www.flickr.com/
Współcześnie w dobie Internetu a także prostego dostępu do plików muzycznych czas przestaje być przeszkodą. Każdy ma możliwość słuchać utworów z dowolnego okresu w historii za nieduże pieniądze, a niekiedy nawet gratis. Red Hot Chili Peppers nie stanowią tu odstępstwa. Pomimo, że panowie w większości mają już po 50 lat nadal umieją rozpalić publiczność do czerwoności. Mimo wieku nie stracili młodzieńczej werwy i inwencji. Ciągle korzystając ze swojej magicznej formuły funk rocka potrafią zadziwiać swych odbiorców. Charakteryzuje ich z jednej strony luz i efektowność, z drugiej strony każdy z członków zespołu gra na dużym poziomie i dziś stanowi autorytet dla świeżych adeptów muzyki. RHCP jest jedną z niewielu tak bardzo cieszących się popularnością grup rockowych pokazujących tak zaawansowany poziom instrumentalny. Dlatego niech ten, kto jeszcze nie zna tej genialnej czwórki niech chwyci za głośniki i pozwoli sobie odlecieć przy funkującym basie i szalonych lirykach Papryczek Czili.