Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Trzydziestolatek się żeni

Już od lat mówi się o tym że przyrost naturalny zmniejsza się. Na dzisiaj nie są to znaczne spadki, jednak tendencja jest widoczna. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo, jednakowo jak w krajach zachodniej Europy. Ludzie młodzi w coraz starszym wieku się usamodzielniają - jak to się dawniej mówiło - niewcześnie się ustatkowują.
para młoda w kościele
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Ważniejszym dla nich jest budowanie osobistej kariery w coraz to trudniejszej realności niż angażowanie się w poważne związki, a co za tym idzie planowanie wesela i familii. Potwierdzają to dane statystyczne. Przy generalnym ubytku zawieranych małżeństw wzrasta procent małżeństw zawieranych w wieku tradycyjnie uważanym za późny. Rzecz jasna możemy takie zachowania tłumaczyć przemianami w sferze obyczajowości, większym przyzwoleniem na wolne układy. Moim jednak zdaniem nadrzędnym powodem wspomnianego stanu sprawy są przyczyny ekonomiczne. Założenie familii jest znacznym wydatkiem finansowym, a co za tym idzie może spowodować przejściowe obniżenie poziomu życia. Z drugiej strony osoby po 30-tym roku życia na ogół mają już ustabilizowaną pozycję zawodową, mogą przeto sobie przyzwolić na większe koszty. Być może też sytuacja rodzinna 30-latków popycha ich do formalizacji dotychczasowych związków.Tak więc 30-latkowie planują ślub. Zwykle jest to uroczystość szczegółowo przemyślana, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Na pewno mniejsze oddziaływanie na jej kształt mają rodzice narzeczonych, bowiem na ogół są oni sami w stanie w większej części czy nawet w całości pokryć koszta ślubu.

Naturalnie jedną z istotniejszych pozycji na liście rzeczy do zorganizowania jest DJ na wesele. Zgodnie z panująca modą prawdopodobnie będzie to wesele w stylu lat 80-tych, dokładniej mówiąc stylizowane na balangę z końca XX-go wieku. DJ na wesele będzie się zatem musiał wykazać znajomością ówczesnego rynku muzycznego - zobacz dj Wrocław. Dobierając więc muzykę DJ na wesele (sprawdź alternatywa.info.pl) przeistoczyć się musi w „muzycznego archeologa”. Przypuszczalnie najlepszą pomocą w podobnych poszukiwaniach może być najstarsza w Polsce lista szlagierów - popularna Lista Przebojów PR3 Polskiego Radia. Rzecz jasna stylizacja nie tyczy się menu.