Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Tzw. "planszówki" dzisiaj przeżywają w wielu krajach swój rzeczywisty rozkwit

Gry planszowe na całym świecie mają coraz to większe grono fanów w każdym przedziale wiekowym. Mimo obaw planszówki dostępne na tabletach i smartfonach nie wyrzuciły tych bardziej tradycyjnych.


Liturgia
Author: winniepix
Source: http://www.flickr.com


Granie w gry planszowe posiada dużo bezcennych zalet.

Jeżeli ciekawią Cię opisane w tym artykule tematy i masz ochotę zobaczyć więcej informacji na taki temat - wejdź tu overlock.

Granie nie jedynie zabawa, chociaż to niewątpliwie podstawowa ich funkcja, ale także nauka i ważny czas spędzony w rodzinnym gronie. Mnóstwo zasad panujących w świecie planszówek, można wprost przełożyć na rywalizacje w zawodach sportowych.


Przykładem znakomitej gry strategiczno - taktycznej jest neuroshima hex (więcej informacji), bazuje on na przewodzeniu swojej armii do zwycięstwa przez ochronę swojego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wliczona jest plansza wraz z kompletem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej ze stron.


Inną prostą w założeniu i także genialną grą jest Story Cubes. Gra dostarczy użytkownikom mnóstwo śmiechu, stanowiąc przy tym świetny trening pomysłowości i inwencji. Story Cubes (mój link) to 9 pięknie zaprojektowanych, sześcianów, z których każda zawiera na ściankach inny zestaw obrazków.
Każdy gracz rozpoczyna grę z jedną kartą w swoje palecie i 7. kartami w ręku. Wierzchnia karta na środku stołu nakreśla tło, które wytwarza normę, według której sprawdzamy czempiona. We własnym ruchu każdy gracz posuwa kartę do palety, do tła, albo po jednej do każdego.


Zamierzeniem znakomitej gry karcianej o nazwie red7 (nasza strona), jest stworzenie sytuacji, w której trzeba zwyciężyć, bo inaczej się odpada. Szybka rywalizacja zachęca do grania wiele razy, a dodatkowe warianty sprawiają, iż gra nigdy nie jest nudna.