Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Urządzanie pustego miejsca w Twoim apartamencie

W wielu polskich domach widuje się nieurządzone ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy jest do czynienia z budownictwem starego typu, gdzie lokale były niezwykle wysokie. Jest sporo sposobów na udekorowanie takich ścian – ostatnio popularne są rozmaitych rozmiarów fototapety czy malowidła, obrazy również są dobrym pomysłem. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może być powieszenie regałów na książki, bądź dodatkowego oświetlenia – na przykład w postaci plafonów. Wykorzystanie tego rodzaju źródła światła pozwala na optyczne ukrycie niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.
Standardowe metody
Salon, obraz
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
W większości pomieszczeń do schowania pustej przestrzeni na ścianach najlepszy będzie jednak standardowy obraz w ramie. Najczęściej na polskich ścianach można spotkać martwą naturę, bądź abstrakcyjne krajobrazy. W ostatnim czasie jednak, coraz bardziej popularne w wielu nowoczesnych wnętrzach stają się art deco obrazy. Jest to styl sztuki nowoczesnej, który kojarzony jest z latami dwudziestymi ubiegłego stulecia. Generalnie dzieła w tym stylu charakteryzuje podkreślenie geometrii elementów oraz kontrastujące ze sobą kolory. Dzieła tego rodzaju doskonale łączą się z meblami z ciemnego drewna, bądź oklejonymi na czarno. Dobrze prezentują się również w prostych ramach wykonanych też z ciemnego drewna (heban, dąb itp.).
Kupowane czy na zamówienie?
Obrazy na ścianie
Author: Cory Doctorow
Source: http://www.flickr.com
Obrazy można obecnie kupić w wielu sklepach, także budowlanych, gdzie drukuje się je na specjalnym płótnie. Malowidło wykonane tym sposobem wygląda bardzo podobnie do oryginalnego obrazu, w ten sposób nie można jedynie odwzorować śladów po pociągnięciach pędzlem. O ile w wypadku dzieł impresjonistycznych jest to istotny szczegół, o tyle dla art deco nie stanowi to wady. Malowidła drukowane (Tritex - druk sublimacyjny) są dużo mniej kosztowne od malowanych, znawcy sztuki jednak wolą obecność obrazu wykonanego ręką malarza. Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów tego nurtu jest Andrzej Romański, malarz z Polski znany wśród artystów od lat siedemdziesiątych. Jego prace można oglądać w galeriach sztuki, wykonalne jest również zamówienie obrazu według indywidualnych preferencji. Artysta sprzedaje własne dzieła również za pośrednictwem internetu (zobacz).