Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

W co się ubrać na polowanie na polowanie

W Polsce przybywa myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast, tzw. Dian, duchownych a wiek właścicieli broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w Polsce to już pokaźna armia. Armia, która stale się rozrasta, bo jest moda na łowiectwo.
myślistwo
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, gdyż to określenie oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zachowanie różnorodności gatunków oraz właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich nadmiar wyrządza niestety duże szkody rolnikom i leśnikom, dlatego też obowiązkowa jest bezustanna kontrola ich szeregów.W przeszłości równowagę w lasach zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. Współcześnie selekcję przeprowadza myśliwy. Usuwa zwierzęta starsze i schorowane. Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który kosi zboże i zabija inwentarz żywy.


Dziś, na obraz (płótna malarskie) myśliwego składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Profesjonalny myśliwy nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki lub też długoletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody oraz dobrego samopoczucia w czasie polowań.
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Okrycia wierzchnie
polowanie
Author: per Corell
Source: http://www.flickr.com
chronią na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów a co więcej, ułatwiają kamuflaż. Ochrona przed deszczem, śniegiem, swoboda ruchów, wysoka odporność i izolacja termiczna to najważniejsze cechy odzieży dla myśliwych. Membrana zapewnia 100 % ochronę przed wodą, natomiast wiele przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

Ciepły, odpinany kaptur także powinien zwrócić naszą uwagę. Idealnie, gdy ubrania myśliwskie nie wydają niepotrzebnych dźwięków przy noszeniu, co często możemy przeczytać na metce czy w ich opisie. Dlatego głównym kryterium przy zakupie odzieży dla myśliwych, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Prawidłowo przystosowana odzież na polowania umożliwi nam bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.