Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób uczyć się obcych języków?

Jasne jest, że do nauki przydałyby się jakieś książki bądź innego typu materiały. Wybór możliwych samouczków, podręczników, kursów i wszelkiego rodzaju innych wsparć naukowych jest olbrzymi i urozmaicony w zależności od języka. Możemy jednakże z początku to wszystko zwyczajnie w świecie odrzucić. Nim człowiek nabierze rozeznania w tym, jakie podręczniki się do czegoś przydadzą, a które nie musi po prostu minąć troszkę czasu. Jeżeli pragniecie rozpocząć naukę całkowicie nowego języka, rozpocznijcie od zakupu dowolnego samouczka, który w swej formie oraz układzie będzie wam się najbardziej podobać. To znaczy kupcie taki, który będzie podług was dogodny w użyciu. Na słowniki a także inne materiały przyjdzie czas.


angielski
Author: rhodesj
Source: http://www.flickr.com
Na spokojnie można przecież korzystać ze słowników on-line. Najgorszą metodą jest nabywanie masy publikacji. Wiele osób lubi tak robić. Kupują kupę książek i są święcie przekonani, że szykują się do zainicjowania nauki. Tak naprawdę starają się oni odwlec moment, w jakim naprawdę wezmą się do pracy (nierzadko nigdy on nie zachodzi). Inaczej ujmując na początku nauki języka kupcie jeden prosty oraz przejrzysty samouczek. Poważnie, z początku mniej to sporzej.Nie bagatelizuj ścisłych przedmiotów. To jest dość ciekawa sprawa oraz oparta na doświadczeniach wykładowców języków obcych. Ludzie o tak zwanych „ścisłych umysłach” poradzą sobie z gramatyką o wiele lepiej aniżeli „humaniści”. Umiejętność analitycznego myślenia (tego na ogół uczą nauki ścisłe) będzie bardzo przydatna w uczeniu się czegokolwiek.

Źródło informacji - tu


nauka języków obcych
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
W wypadku języków obcych pomoże wam z większą prostotą uczyć się gramatyki, czy też na późniejszym poziomie dostrzegać analogiczne struktury w różnorodnych językach (co bardzo pomaga w opanowania kolejnych języków). Strategii na ćwiczenie umiejętności analitycznego rozumowania jest wiele. Oto kilka przykładów: gra w szachy czy inne logiczne gry, rozwiązywanie logicznych zagadek (np. sudoku), gra w gry strategiczne , czytanie kryminałów, uczenie się programowania. Oczywiście rozwijanie owych umiejętności to coś, co powinno się robić „w tle” w trakcie nauki języka a efekty tych działań będę zauważalne po dłuższym okresie.Pomocne również mogą być obozy językowe bądź kursy (korki z fizyki we wrocławiu) językowe w obcych krajach - czytaj więcej.