Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Waga wędkarska - czy warto inwestować w ten wyrób?

Każdy wędkarz, wybierając się na połów, marzy o sporej rybie, jaką da się się pochwalić rodzinie, a głównie kolegom. Historie o fenomenalnych okazach są przekazywane z ogromną satysfakcją. Zwykle rozmiar złowionej ryby demonstruje się dłońmi. Co aczkolwiek wtedy, jeżeli pragniemy mieć pojęcie, jaką masę miała nasza ryba?
waga dla wędkarzy
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach niezmiernie wzięte są wagi mechaniczne. Nie potrzeba do nich bateryjki, więc wobec tego nie należy się martwić o ich naładowanie. Są prostolinijne w obsłudze, a do tego sporo z nich ma odwijaną miarkę o długości jednego metra. Umożliwia nam to na błyskawiczne zmierzenie złowionej ryby. W ofercie rynkowej są tego typu wagi, które ukazują nam balast zdobyczy do dwudziestu względnie czterdziestu kilogramów. Warto namyślić się na jakie wypady będziemy jeździć, aby nie okazało się, iż miara nie obejmie obfitości ryby. Waga wędkarska nie jest spora, zajmuje malutko miejsca, można ją przenosić w większej kieszeni koszuli - kliknij w link. Takie wagi znajdują także wykorzystanie w mieszkaniu lub ogrodzie, więc są wszechstronne. Gdy chodzi o drugi gatunek, jakimi są urządzenia elektroniczne do mierzenia masy, mają również metrowe miarki.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://m2t.com.pl/) podobne nasze serwisy, które prezentują to zagadnienie - na pewno też Cię zafascynują.

Niektóre posiadają profilowane zaczepy dostrojone do dłoni, aby łatwiej można było zważyć złowione ofiary. Przy zakupie należałoby zwrócić atencję, czy ekran jest podświetlany. Pozwoli to na używanie wagi podczas nocnych połowów i przy wątłej widoczności, bez wymagania użycia latarki. Światło najczęściej gaśnie mechanicznie po 10 sekundach, co szczędzi baterię. Ich skala to w większości wypadków do dwudziestu pięciu kilogramów, lecz są również rodzaje, którymi zważymy rybę czterdziesto-kilogramową. Ich walorem jest funkcja tarowania i przechowywania wyników. Dzięki temu można bohatersko w każdym punkcie po pewnym czasie pochwalić się prywatnym wynikiem. Niekiedy praktyczną funkcją jest także transformacja jednostek. Nie raz bowiem zdarzają się podróże za granicę na ryby i zagraniczniacy chcąc podziwiać eksponat nie będą nieraz mogli dowiedzieć się stricte ile on waży.wędkarstwo
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Wiadomym jest, że każdy wie, iż najważniejszy przyrządem podczas wycieczki na ryby jest wędka. Bez niej nic nie poczynimy, chyba, że planujemy chwytać rękami czy też za pomocą sieci. Pragnąc jednak pochwalić się swoim okazem, a również samemu w detalach mieć pojęcie, jaki wynik uzyskaliśmy, warto zainwestować w przyrząd, jakim jest waga wędkarska. Pozwoli ona nam na zapisanie wyników i także czasem przyda się w gospodarstwie domowym.