Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Wszystko o szeklach, obejmach i śrubach

śruby
Source: www.morguefile.com
Szekla jest metalową klamrą zwykle w formie znaku alfabetycznego U. Wykorzystywana jest wszędzie tam gdzie trzeba błyskawicznie złączyć przykładowo liny. Ma ona rozmaite przeznaczenia na przykład przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, w sumie wszędzie tam gdzie chcemy coś zaczepić, przywiesić bądź powiesić. Każda kupiona przez nas szekla musi posiadać odpowiedni atest. Nieraz szekle - pozostałe wiadomości - wykorzystywane są na żaglówkach, czyli jednostkach pływających służących między innymi do celów wczasowych. Należy ona do tak określanych zapasowych drobiazgów, które powinien mieć każdy żeglarz w swojej tak określanej skrzyneczce bosmańskiej. Powinno być ich w rezerwie troszeczkę więcej, albowiem często spadają do morza i toną.

Obejma zaciskowa służy przykładowo do przymocowywania węży z grubej gumy. Również wykorzystywana jest do rur wtedy zrobiona jest ze stali nierdzewnej. Zastosowanie stali nierdzewnej w dużej mierze obniża ciężar obejmy i czyni ją znaczniej sprężystą. Jest ona wówczas o połowę lżejsza od typowych obejm żeliwnych. Trzeba też pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu śmiało może być używana na zewnątrz, albowiem zmienne warunki atmosferyczne nie mają na nią choćby minimalnego wpływu.

śrubka
Source: www.morguefile.com
Śruby nierdzewne są gwarancją znakomitej jakości oraz długowieczności. Z reguły stosowane to śruby A2 określane potocznie, jako właśnie nierdzewne oraz śruby (zapraszamy serdecznie) A4 nazywane śrubami kwasoodpornymi. Te pierwsze używane są między innymi do produkcji sprzętu AGD. Te drugie są znaczniej wytrzymałe na korozję niźli pierwsze i stosuje się je przede wszystkim w przemyśle celulozowym a także w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby odróżniają się między sobą głównie rozmiarami, kształtem główki a także zakończeniem. Śruby nierdzewne świetnie nadają się na zewnątrz, gdzie dominują zmienne warunki pogodowe. Nierdzewność takich śrub czy ogólnie stali pozyskuje się dzięki wprowadzeniu do stali należytych dodatków stopowych przykładowo chromu. Dzięki temu stal nierdzewna może być używana w środowisku agresywnym, jest ona wytrzymała na duże temperatury i posiada lśniący połysk.


Author: S.S.
Source: metfix.com.pl