Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Wyekwipowanie roweru w dobrane dodatki

Z nastaniem wiosny każdy posiadacz roweru stara się przygotować własny wehikuł do nowego sezonu. Jest to czas, gdy ścieżki rowerowe napełniają się posiadaczami owych pojazdów. Rodzinna wyprawa rowerowa przysparza przyjemnych wrażeń nie tylko dla pełnoletnich, lecz również dla najmłodszych. Jednak rower przed sezonem musi być zaopatrzony w odpowiednie akcesoria.


Jedną z rzeczy pożądanych przy rowerach są bagażniki rowerowe. Poszukując stosownego bagażnika, najlepiej wybierać te z trzema nogami z każdej strony. Dzięki takiej konstrukcji prawidłowiej rozmieści się ładunek bagażu. Bardzo popularne są bagażniki aluminiowe, oraz stalowe. Drugą istotną sprawą jest przymocowanie na górze. Powinno się sprawdzić które zamocowania występują w ramie własnego roweru, zazwyczaj spotykane to dwa przepusty pod sztycą od siodełka, oraz otwór do zamocowania błotnika. Przed kupnem trzeba sprawdzić to, żeby potem uniknąć bolesnego zawodu w czasie montowania. Dla osób które nie mają takich uchwytów, mają ramę z tylnym amortyzatorem, bądź chcą błyskawicznie montować i demontować bagażnik, zaplanowane są bagażniki instalowane wprost do sztycy wspornika siodełka.

Kliknij śmiało ten odnośnik - przeczytasz tam równie cenne treści. To ważny tekst, który także jest warty zainteresowania!

W handlu są również zestawy do montażu bagażnika w rowerze, który nie ma górnych, ani dolnych otworów montażowych - doczytaj.


Siodełko rowerowe
Author: http://pixabay.com/
Source: http://pixabay.com/
Drugim nieodłącznym elementem roweru okazują się błotniki rowerowe. Do jazdy miejskiej i treningów na szosie najlepszym doborem są błotniki pełne, które blisko przystają do koła, przynosząc ochronę także jadącym z tyłu. Na wyprawy na leśne dróżki najprzyzwoiciej sprawdzą się konstrukcje proste. Przed zakupem powinno się dostrzec, jakiego typu i gdzie znajdują się przepusty montażowe w ramie i do nich dostosować gatunek i wariant błotnika. Zwróćmy również uwagę na przeguby w tylnych błotnikach mocowanych do sztycy. Dwupunktowa regulacja zezwala na dostosowanie go nie tylko pod względem kąta nachylenia, ale i odległości od opony a im bliżej opony znajduje się błotnik, tym przyzwoiciej zabezpiecza. Błotniki odstające od roweru muszą mieć ewentualność bezproblemowego i prędkiego demontażu, żeby ułatwić każde czynności serwisowe, czy też przetransportowanie.

Porównaj: