Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu bierzemy się za tuning posiadanego ukochanego samochodu?

Podstawowym powodem, dla którego robimy tuning swojego samochodu jest chęć polepszenia jego właściwości jezdnych oraz parametrów technicznych. Ale są również posiadacze samochodów, którym dodatkowo zależy także na poprawie jego wyglądu i podniesieniu komfortu jazdy. To właśnie dlatego w przypadku tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może bez przeszkód dobrze być mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym wypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał głównie na zamianie silnika - link do strony. Można postawić na silnik 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego wyraźnie zwiększy się moc naszego samochodu.

Te opublikowane tu wpisy z witryny (https://www.lontex.pl/sprzedaz-dmuchawy-wentylatory-spal) zaspokoją Twoją ciekawość, jeżeli przedstawiona w tym artykule tematyka żywo Cię zainteresowała.

Są także właściciele pojazdów, którym zależy nie tylko na zwiększeniu mocy silnika, ale również na tym, aby oszczędzać paliwo. To właśnie te osoby decydują się na eco tuning, zobacz tu. Ten eco tuning pozwala radować się większą mocą i tańszym kosztem eksploatacji samochodu na skutek spadku zużycia paliwa. Tego typu tuning powoduje równocześnie, że samochód mniej zanieczyszcza powietrze, gdyż przy spalaniu paliwa powstaje mniejsza ilość spalin.stuningowany samochód
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Pomiędzy tuningiem mechanicznym a optycznym są znaczące różnice. Ten drugi zdaniem osób, które go stosują ma poprawiać wygląd samochodu. Stąd bardzo często zamieniają oni tłumik , który miał charakter fabryczny na tłumik sportowy czy wymieniają felgi na alufelgi. Bardzo często niektórzy decydują się na używanie szerszych opon niż te, które powinny być wykorzystywane zgodnie z tym, co zaleca producent. Jeśli tuning optyczny nie będzie wykonany razem z mechanicznym to może się okazać, że po jego wykonaniu wyraźnie zmniejszy się osiąg samochodu, czy też pogorszy się komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które nazywamy tuningiem tak naprawdę wykonywane są w celu poprawy możliwej prędkości samochodu czy mocy silnika.

Decydując się na tuning , który ma mieć charakter mechaniczny, trzeba zawsze jego przeprowadzenie zlecić posiadającemu doskonałe kwalifikacje fachowcowi. Jeżeli jego wybrane elementy zostaną wykonane niewłaściwie to samochód może stać się nawet niebezpieczny w użytkowaniu. Jeśli decydujemy się na tuning auta, róbmy to z głową. Wówczas tuning ma sens, a samochód nie zaczyna zagrażać innym.