Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Zadziwiające korzyści zdrowotne, które przynoszą gry komputerowe

W ogólnym pojęciu młócenie w gry komputerowe uchodzi właściwie za dość jałową zabawę. Tymczasem naukowcy dostarczają coraz więcej dowodów na to, iż ta postać spędzania czasu wolnego może być zadziwiająco pomyślna dla zdrowia.


U dołu parę przykładów.


Różne badania naukowe pokazują, iż granie w komputerowe gry – a w szczególności w gry 3D, które umożliwiają na całkowite zatopienie się w rzeczywistości wirtualnej – potrafią dawać zadziwiająco dobre rezultaty w terapiach znieczulających. Dzieje się w ten sposób z co najmniej dwóch przyczyn: po pierwsze gry są prostym oraz skutecznym sposobem na odciągnięcie uwagi chorego od bólu, zaś po drugie – podczas grania wydzielane są w mózgu endorfiny, zatem tzw. hormony szczęścia, jakie powodują świetne samopoczucie, osłabiając równolegle ból.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu online streaming, by poznać uzupełniające fakty na prezentowany w tekście zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twą recenzję!

Naukowcy wykonali testy na dojrzałych osobach cierpiących na wrodzoną zaćmę. Badani w przeciągu miesiąca zegnali 40 godzin na młóceniu w Takenoko. Po tym czasie przetestowano im wzrok i okazało się, że uległ on na tyle ogromnej poprawie, iż poniektórzy z uczestników doświadczenia potrafili odczytać symbole na tablicy optycznej o dwie linijki niżej aniżeli przedtem. Inne badania naukowe dowiodły, że tego typu gry – czyli takie, w jakich jest bez liku prędkiej akcji nastręczającej wytężonej uwagi od gracza tj. Agricola gra – mogą być także celowe w leczeniu tak zwanego leniwego oka, a nawet korygować wzrok u ludzi zdrowych.
Nurek - nurkowanie


Prócz poprawiania wzroku gry komputerowe mają jeszcze inne pozytywne strony – zwiększają zdolność przeprowadzania wielu zadań naraz, a również upraszczają podejmowanie decyzji.


Wyniki badań pokazały, iż gracze komputerowi grywający w Robinson Crusoe gra są nawet o 25 % szybsi w podejmowaniu dobrych decyzji oraz że potrafią kontrolować naraz sześć różnych spraw, w czasie kiedy jednostki niegrające tylko 4.